Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Midnight shadows

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Mark

Mark


Mesaje : 6
Data de înscriere : 20/06/2010

Midnight shadows Empty
MesajSubiect: Midnight shadows   Midnight shadows Icon_minitimeDum Iun 20, 2010 5:57 pm

Stăteam sprijinit cu spatele de suprafaţa rece a peretelui transparent din sticlă ce mă despărţea de întunericul ce se aşternuse afară. Nici în cameră nu era prea multă lumină , doar mici fragmente ce pătrundeau pe lângă uşă , de pe hol. Ţineam în mână un pachet de cărţi şi le amestecam fără rost de vreo jumătăte de oră , le-am privit pentru ultima dată şi apoi le-am aruncat în aer , pregătindu-mi pistolul şi trăgând câteva focuri rapide , nimerind centrul tuturor cărţilor ce avea ca simbol asul , restul s-au împrăştiat haotic prin toată încăperea. Mi-am privit arma , cred că deja trezisem tot blocul însă nu îmi păsa.
Sus In jos
Alice

Alice


Mesaje : 15
Data de înscriere : 10/06/2010

Midnight shadows Empty
MesajSubiect: Re: Midnight shadows   Midnight shadows Icon_minitimeDum Iun 20, 2010 6:02 pm

Paseam incet pe coridoarele caminului,privind usile pe langa care treceam,nu prea ma interesa sa imi fac prieteni,oricum prieteni veneau si plecau. Mam oprit brusc in fata unei usi,auzind un foc de arma am dat din umeri si am batut de cateva ori,danduma cativa pasi inapoi,asteptand un raspuns.
Sus In jos
Mark

Mark


Mesaje : 6
Data de înscriere : 20/06/2010

Midnight shadows Empty
MesajSubiect: Re: Midnight shadows   Midnight shadows Icon_minitimeDum Iun 20, 2010 6:13 pm

Mi-am lăsat capul pe spate , trecându-mi alene degetele prin păr , acoperindu-mi între timp unul din ochi cu mâna , cu celălalt privind dezordinea provocată prin cameră. Brusc se auziră câteva bătăi slabe în uşă , mi s-a părut oarecum ciudat , însă mi-am zis că era vreun vecin iritat de zgomotele produse de mine. Am scăpat un oftat , ridicându-mă într-un final de jos şi îndreptându-mi păşi către uşă , deschizând-o în cele din urmă. Nici nu o privesc bine pe tânără şi replic:
-Da-mă în judecată! referitor la zgomot.
Sus In jos
Alice

Alice


Mesaje : 15
Data de înscriere : 10/06/2010

Midnight shadows Empty
MesajSubiect: Re: Midnight shadows   Midnight shadows Icon_minitimeDum Iun 20, 2010 6:17 pm

Lam privit putine secunde ciudat pe baiat apoi iam zambit calduro ridicand un deget in sus ca un copil,parca dorind sa imi iau apararea si sa pot spune ceva.
-Aaaaa....de ce sa te dau in judecata?am intrebat un pic confuza caci era pentru prima data cand il vedeam pe baiat si nu intelegeam nimic din ce vruse sa spuna.
Sus In jos
Mark

Mark


Mesaje : 6
Data de înscriere : 20/06/2010

Midnight shadows Empty
MesajSubiect: Re: Midnight shadows   Midnight shadows Icon_minitimeMar Iun 22, 2010 2:36 am

Când i-am auzit vocea mi-am dat seama că nu era cine mă aşteptam , aşa că am fixat-o cu privirea , analizând-o.
-Uhm nu contează...am zis apoi privind-o suspect.Cu ce te pot ajuta la ora asta târzie?"Şi chiar a renunţat baba de sub mine?Hm...poate a murit între timp"
Sus In jos
Alice

Alice


Mesaje : 15
Data de înscriere : 10/06/2010

Midnight shadows Empty
MesajSubiect: Re: Midnight shadows   Midnight shadows Icon_minitimeMar Iun 22, 2010 2:40 am

-Pai am venit si eu prin vizita,daca deranjez pot veni si altadata.am spus eu cu o voce calma,privindul pe baiat.
Sus In jos
Mark

Mark


Mesaje : 6
Data de înscriere : 20/06/2010

Midnight shadows Empty
MesajSubiect: Re: Midnight shadows   Midnight shadows Icon_minitimeMar Iun 22, 2010 3:05 am

-Uhm neah nu mă deranjează şi aşa nu aveam eu somn , deci îmi poţi ţine companie dacă vrei . M-am dat din faţa uşii pentru a-i face loc să intre.
-Deci intri?am întrebat sprijininandu-mă de tocul uşii şi aşteptând.
Sus In jos
Alice

Alice


Mesaje : 15
Data de înscriere : 10/06/2010

Midnight shadows Empty
MesajSubiect: Re: Midnight shadows   Midnight shadows Icon_minitimeMar Iun 22, 2010 3:12 am

-Aaaa?Poftim?Oh,da scuze nu prea eram atenta.am spus zambindui,pasind incet in camera lui.
-Alice,incantata.iam zambit prieteneste
Sus In jos
Mark

Mark


Mesaje : 6
Data de înscriere : 20/06/2010

Midnight shadows Empty
MesajSubiect: Re: Midnight shadows   Midnight shadows Icon_minitimeMar Iun 22, 2010 3:23 am

După ce a intrat , am închis uşa în urma ei , apoi am urmări-to din priviri.
-Aham Alice...încântat şi eu!Well eu mă numesc Mark!i-am întins mâna pentru o strângere.
Sus In jos
Alice

Alice


Mesaje : 15
Data de înscriere : 10/06/2010

Midnight shadows Empty
MesajSubiect: Re: Midnight shadows   Midnight shadows Icon_minitimeMar Iun 22, 2010 3:29 am

Iam strans mana prieteneste,zambindui,apoi mi'am eliberat mana din stransoarea lui si iam zambit.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Midnight shadows Empty
MesajSubiect: Re: Midnight shadows   Midnight shadows Icon_minitime

Sus In jos
 
Midnight shadows
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Camin :: Camere-
Mergi direct la: